Gentarus phone Служба поддержки: +48 884 874 560
Валюта: EUR, € USD, $ PLN, zł

Blog

JESTEŚMY NA ALLEGRO!

 (Super Sprzedawca - ponad 1200 pozytywnych opinii)

Nasza oferta na allegro

 


Jak dbać o biżuterię z bursztynem?

27 октября 2020

Biżuteria z bursztynem, jak każda inna wymaga odpowiedniego przechowywania i pielęgnacji. W celu uniknięcia różnych skaz i zarysowań oraz zachowania idealnego wyglądu przez wiele lat warto poznać sposoby obchodzenia się z tymi wyjątkowymi ozdobami.

Przechowywanie każdej ozdoby oddzielnie w odpowiednim miejscu

Jest to jedna z najważniejszych zasad pielęgnacji i dbania o ozdoby z naturalnym bursztynem. Każdej z nich warto wyznaczyć oddzielne miejsce, np. pudełeczko lub woreczek. Dlaczego? Przechowywanie wszystkich elementów bursztynowej biżuterii mogłoby doprowadzić do licznych uszkodzeń, porysowań, splątania ze sobą lub zerwania (w przypadku łańcuszków). Warto pamiętać o tym, by pudełeczko lub woreczek były dostosowane do rozmiaru ozdób. Powinny mieć one wystarczająco dużo przestrzeni.

 

Wyłożenie pudełeczka lub woreczka miękkim bawełnianym materiałem

Wydzielenie osobnego miejsca na każdą z ozdób to już połowa sukcesu, jednakże należy jeszcze o czymś pamiętać. Zarówno pudełeczko, jak i woreczek, w których zdecydujemy się przechowywać biżuterię, powinny być wyłożone miękką tkaniną, która będzie stanowiła ochronę przed zabrudzeniami, obijaniem się o krawędzie, a w efekcie przed zniszczeniem.

 

Warunki atmosferyczne, kontakt z wodą

Może zdarzyć się, że na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych, np. deszcz, silne promienie słońca, czy też kontaktu z wodą np. podczas kąpieli wodnych, bursztyn może zmatowieć i utracić swój blask. Dlatego warto pamiętać o tym, by wszelkie ozdoby z bursztynem natychmiast ściągać. Zalecane jest przechowywanie biżuterii bursztynowej w temperaturze pokojowej, która dobrze wpłynie na jej kondycję. Z pewnością zminimalizuje to ryzyko pojawienia się różnego rodzaju przebarwień i zmian w kolorze.

 

Właściwe korzystanie

Biżuteria z bursztynem powinna być ściągana również w domu, w trakcie wykonywania różnych prac domowych, np. sprzątania, czyszczenia mebli, zmywania naczyń, gotowania, a także podczas zajęć sportowych i innych form aktywności np. bieganie, siłownia, basen, zajęcia taneczne. Warto też ściągnąć biżuterię, gdy korzystamy z różnego rodzaju zabiegów upiększających np. kosmetyczka, solarium, na noc do snu i w trakcie perfumowania się.

 

Czyszczenie ozdób z bursztynem

Bursztyn, jak wiemy, jest niezwykle pięknym i naturalnym kamieniem, ale musimy pamiętać o tym, że należy właściwie go czyścić, by zachował walory estetyczne. Gdy zauważymy jakiekolwiek zabrudzenia, warto spróbować przetrzeć go miękką, suchą szmatką (bez zawartości płynów chemicznych, alkoholu, środków do czyszczenia). Zastosowanie ich może doprowadzić do zmatowienia powierzchni.

Więcej na temat bursztynu znajdziecie tu: https://gentarus.com/pl/bursztyn/